Panie z pewnością doskonale zdają sobie sprawę z tego, że planowanie rodziny jest niezwykle odpowiedzialną decyzją. Mimo wszystko trzeba sobie jasno powiedzieć, że posiadanie dziecka dla większości kobiet jest jednym z największych błogosławieństw w ich życiu. Warto więc zauważyć, że panie w tym momencie wiele poświęcają. Okazuje się bowiem, że nie tylko ich ciało bezpowrotnie się zmienia, a co więcej, panie mogą doświadczać szeregu nieprzyjemnych objawów, jednak nic nie może równać się z momentem, w którym będą one mogły wziąć swojego malca w ramiona i mocno go uścisnąć. Warto jednak zauważyć, że może zaistnieć i taka sytuacja, w której poród nie będzie rozwiązaniem wszelakich problemów, jakie pojawiły się podczas samej ciąży. Mowa tu chociażby o niezwykle popularnej przypadłości, jaką jest nietrzymanie moczu. Dotyka ona większość kobiet po porodzie i skutecznie utrudnia im powrót do pełnej formy. Wobec tego jak można ten problem rozwiązać?

Nietrzymanie moczu po ciąży? Fizjoterapia uroginekologiczna może Ci pomóc!

Problem nietrzymania moczu po ciąży jest niezwykle powszechny. Nie ukrywajmy, ale poród doprowadza do znacznego rozluźnienia się mięśni dna macicy, czyli mięśni Kegla, a w efekcie panie mogą odczuwać tego typu dolegliwości. Rozwiązaniem może okazać się fizjoterapia uroginekologiczna w Warszawie czy w każdym innym mieście w naszym kraju. Tego typu forma terapii polega głównie na ćwiczeniach oddechowych i nie tylko, które mają za zadanie wzmocnić mięśnie dna macicy. Oczywiście panie po porodzie, które doświadczają tej dość przykrej i uciążliwej dolegliwości muszą pamiętać o tym, że mogą one w dalszym ciągu stosować np. wyroby chłonne w postaci wkładek czy pieuchomajtek, co będzie stanowiło chwilowe rozwiązanie problemu i podniesienie poziomu higieny. Jednocześnie odpowiednia fizjoterapia uroginekologiczna może przyczynić się do tego, że problem ten całkowicie zniknie, a panie z pewnością odzyskają dawną radość życia.

Kiedy problem nietrzymania moczu nie znika…

Może zdarzyć się tak, że niekiedy problem nietrzymania moczu po ciąży nie znika jak za dotkniecie magicznej różdżki. Wówczas panie powinny zdecydować się na to, by odwiedzić gabinet ginekologiczny Warszawa. W takim gabinecie mogą one skonsultować swoje dolegliwości i co najważniejsze mogą one także skorzystać z profesjonalnej pomocy. Być może zostanie wdrożone leczenie farmakologiczne, które z pewnością pomoże rozwiązać przykre dolegliwości i zapomnieć o uporczywym problemie związanym z nietrzymaniem moczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pomysł na ciekawy artykuł?

Wciąż szukam nowych tematów, które warto poruszyć. Masz pomysł? Kliknij niżej i skontaktuj się z nami!

Zobacz ostatnio dodane wpisy

Zdrowie

Na czym polega odtrucie alkoholowe?

Odtrucie alkoholowe kraków to temat, który budzi zainteresowanie wielu osób zmagających się z problemem nadużywania alkoholu. Jeśli mieszkasz w Krakowie i potrzebujesz pomocy w przezwyciężeniu

Czytaj więcej